XI Niedziela zwykła, 13 czerwca 2021

Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.

Osoby modlące się w Różańcu Rodzinnym mogą odbierać w zakrystii aktualny rozkład tajemnic różańcowych. Jednocześnie zapraszam uczestników tej modlitwy i wszystkich, którzy chcą się do niej włączyć na spotkanie dziś po Mszy o godz. 11.00 w kościele.

Zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania na spotkanie dziś po Mszy wieczornej w „kawiarence”.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św.

Dzieci chcące dołączyć do ministrantów zapraszam na spotkanie w sobotę o 10.00.

Dzieci lubiące śpiewać zapraszam do scholii na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 w kawiarence.

W przyszłą niedzielę ofiarami składanymi po Mszach do puszek fundujemy stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;

– w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.