XI Niedziela zwykła, 14 czerwca 2020

Dziś w czasie Mszy o godz. 9.00 poświęciliśmy figurę św. Faustyny, która będzie stała w kapliczce przed kościołem.

Niech Dobry Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżycia procesji w Uroczystość Bożego Ciała.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

W piątek, 19 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

W przyszłą niedzielę, ofiarami do puszek po Mszach św., fundujemy stypendia naukowe dla księży naszej diecezji studiujących za granicą.

W poniedziałek rozpoczynamy wykonywanie elewacji kościoła. Prace potrwają ok. dwa miesiące. Bardzo proszę o zachowanie szczególnej ostrożności na terenie wokół kościoła.

Środki finansowe na elewację mamy większości zabezpieczone ale zwracam się z prośbą o wznowienie kwesty na cele kościoła. Kwestarze zachowają zasady bezpieczeństwa sanitarnego i o to samo Was proszę, drodzy Parafianie. Listy podpisujmy najlepiej własnym długopisem. Wszelkie uwagi dotyczące zasadności lub sposobu zbiórki na kościół proszę zgłaszać bezpośrednio do mnie w osobistym kontakcie lub dzwoniąc na numer 665 405 100.

W sobotę grupa dzieci przyjmie I Komunię Św. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą serdeczną modlitwą.

Nie ma już limitu osób przebywających jednocześnie w kościele ale zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi. Msze św. z naszego kościoła nadal będą transmitowane.

Dziękuję za ofiary złożone na kościół w formie wpłat na konto parafialne lub osobiście.

Zapraszam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc  i łaskę nawrócenia.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.