XII Niedziela zwykła, 21 czerwca 2020

Dziś, ofiarami do puszek po Mszach św., fundujemy stypendia naukowe dla księży naszej diecezji studiujących za granicą.

Wczoraj 14 dzieci przyjęło pierwszy raz Pana Jezusa w Komunii Św.. Do piątku będą przeżywały biały tydzień. Módlmy się za nie i ich rodziny aby ten czas umacniał w nich wiarę, nadzieję i miłość.

Serdeczne Bóg zapłać za dar Rodzin dzieci komunijnych dla parafii, figurę św. Michała Archanioła, którą poświęcimy w czasie Mszy o godz. 11.00.

W sobotę następna grupa dzieci przyjmie I Komunię Św. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą serdeczną modlitwą.

We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

Rozpoczęliśmy wykonywanie elewacji kościoła. Prace potrwają ok. dwa miesiące. Bardzo proszę o zachowanie szczególnej ostrożności na terenie wokół kościoła.

Nie ma już limitu osób przebywających jednocześnie w kościele ale zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi.

Dziękuję za ofiary złożone na kościół w formie wpłat na konto parafialne lub osobiście.

Zapraszam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc  i łaskę nawrócenia.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.