XIII niedziela zwykła, 26 czerwca 2022

W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Zapraszam na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym we czwartek po Mszy św. do godz. 21.00 i od godz. 23.00 do 24.00 na Godzinę Świętą.

Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św.

Zapraszam do modlitwy różańcowej przed Najśw. Sakramentem o pokój dla świata w dni powszednie o godz. 17.30 w kościele.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w piątek adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30; w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.15.

W pierwszy piątek Komunia św. dla chorych w domach od godz. 8.00. Bardzo proszę o zgłaszanie takiej potrzeby.

W niedzielę 3 lipca będziemy gościli ks. Romana Rusinka, pallotyna, misjonarza z Afryki.

Także w niedzielę o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii w naszym kościele.

Starostwo Powiatowe w Wołominie oraz parafie w Zagościńcu i Helenowie zapraszają na Piknik „Bezpieczne Wakacje”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w godz. 11.30 – 17.00. Informacje o pikniku znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń.

Rozpoczęły się wakacje. Życzymy wszystkim udanego, radosnego, bezpiecznego wypoczynku. Prosimy o umożliwienie dzieciom i młodzieży uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Sami też nie zaniedbujmy korzystania z tego bezcennego Daru Boga.

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY, GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i prawdziwym pokojem, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.