XIV Niedziela zwykła, 5 lipca 2020

Dziś o godz. 17.00 zapraszam na dziękczynne nabożeństwo Eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.

Wczoraj 8 dzieci przyjęło pierwszy raz Pana Jezusa w Komunii Św.. Do piątku będą przeżywały biały tydzień. Módlmy się za nie i ich rodziny aby ten czas umacniał w nich wiarę, nadzieję i miłość.

Trwa wykonywanie elewacji kościoła. Prace potrwają do końca wakacji. Bardzo proszę o zachowanie szczególnej ostrożności na terenie wokół kościoła.

Pamiętajmy, że w kościele zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

Przeżywamy czas wakacyjno – urlopowy. Życzymy wszystkim udanego, radosnego, bezpiecznego wypoczynku. Prosimy o umożliwienie dzieciom i młodzieży uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Sami też nie zaniedbujmy korzystania z tego bezcennego Daru Boga.

Pamiętajmy też, że zwiedzając obiekty sakralne a tym bardziej idąc na Mszę św. powinniśmy zachować szacunek dla miejsca świętego przez właściwy ubiór i odpowiednie zachowanie.

Sołtys wsi Helenów razem z Radą Sołecką zapraszają mieszkańców Helenowa na zebranie wiejskie dotyczące przekierowania części funduszu sołeckiego 2020 oraz w sprawie udzielania informacji dotyczących rozpoczęcia budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Witosa z Boryny. Zebranie odbędzie się w piątek, 10 lipca o godz. 19.00 w Kawiarence Parafialnej.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.

8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.

11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.