XIX Niedziela zwykła, 9 sierpnia 2020

W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Już w V wieku obchodzono w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Msze Święte w naszym kościele w porządku niedzielnym.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia.

W tę maryjną uroczystość przeżywamy 100 rocznicę „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku. Zachęcam do zapoznania się z programem uroczystości jubileuszowych, znajdującym się w gablocie przy bramie kościoła, i wzięcia w nich udziału.

Włączając się w diecezjalną modlitwę przed 100 rocznicą „Cudu nad Wisłą” zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu we środę i czwartek po Mszy św. do godz. 21.00. Z piątku na sobotę będzie adoracja całonocna (po Mszy w piątek 14 sierpnia do godz. 8.00 w sobotę 15 sierpnia). Bardzo proszę o wpisywanie się na listę, znajdującą się w kościele na stoliku z gazetami, aby zapewnić stałą obecność osób modlących się w nocy przed Jezusem Eucharystycznym.

W związku z wykonywaniem elewacji kościoła bardzo proszę o zachowanie szczególnej ostrożności na terenie wokół kościoła.

Pamiętajmy, że w kościele zakrywamy usta i nos,i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.

11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.