XVII Niedziela zwykła, 25 lipca 2021

Dziś po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa.

Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem.

We czwartek 29 lipca po Mszy św. uwielbimy Boga ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów.

Zapraszam na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym we czwartek po Mszy św. do godz. 21.00. a także na Godzinę Świętą od 23.00 do 24.00.

W niedzielę, 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo dziękczynne za obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii w naszym kościele.

Bp Romuald Kamiński prosi o zbiórkę ofiar do puszek w niedzielę 1 sierpnia 2021 r. na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach w Europie.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.