XVII Niedziela zwykła, 26 lipca 2020

Dziś po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów.

We środę 29 lipca w czasie Mszy o godz. 18.00 będziemy przyzywali szczególnego orędownictwa św. Michała Archanioła.

W najbliższy piątek, 31 lipca, udam się do chorych. Proszę o zgłaszanie do czwartku osób, które pragną przyjąć Komunię Św. w domu.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas różańca o godz. 17.15 powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. O godz. 17.00 włączymy dzwony naszego kościoła. Niech ta chwila będzie czasem modlitwy za poległych żołnierzy i wszystkie ofiary Powstania Warszawskiego.

W niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.

Zachęcam do składania intencji na nowenny do św. Józefa w poniedziałek i do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę.

Od 3 do 7 sierpnia udam się na kilka dni urlopu. W tym czasie posługę kapłańską w naszym kościele będzie pełnił ks. Karol Wejda. Jeśli planujemy jakieś sprawy kancelaryjne bardzo proszę o załatwienie ich w najbliższym tygodniu.

W związku z wykonywaniem elewacji kościoła bardzo proszę o zachowanie szczególnej ostrożności na terenie wokół kościoła.

Pamiętajmy, że w kościele zakrywamy usta i nos,i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.

1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.