XXII Niedziela zwykła, 29 sierpnia 2021

W poniedziałek będziemy modlić się w czasie Mszy św. za wstawiennictwem św. Michała Archanioła a po Mszy, przed Najśw. Sakramentem, zaśpiewamy koronkę uwielbienia Boga z Michałem Archaniołem i chórami Aniołów.

We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa.

W środę przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach.

1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a rodzicom, nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym o godz. 8.00.

Zapraszam na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym we czwartek po Mszy św. do godz. 21.00. a także na prowadzoną przez kapłana Godzinę Świętą od 23.00 do 24.00.

W piątek 3 września od godz. 8.00 udam się z Komunią św. do chorych. Proszę o zgłaszanie chorych po Mszy św. w zakrystii.

W I piątek września zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od godz. 16.30. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu o godz. 18.00.

W sobotę o godz. 17.15 zapraszam na modlitwę różańcową a o godz. 18.00 na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Zapraszam na nabożeństwo dziękczynne za obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 17.30.

Zapraszam kandydatów do Bierzmowania z kl. II szkoły ponadpodstawowej na spotkanie w niedzielę 5 września po Mszy wieczornej w kościele.

Od 3 do 11 września, po Mszach św., odprawimy nowennę do Opatrzności Bożej jako bezpośrednie przygotowanie do beatyfikacji Sług Bożych: Prymasa Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.

Wszystkich ministrantów i ministrantki zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w kościele.

Scholę dziecięcą oraz dziewczynki i chłopców chcących śpiewać w kościele zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 w kawiarence parafialnej.

Młodzież (od kl. VIII) śpiewającą w scholi zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 12.00 w kawiarence parafialnej.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.