XXIII niedziela zwykła, 8 września 2019

Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę.

Dziś także naszą modlitwą i darem złożonym na tacę wspieramy nasze Seminarium Duchowne.

Wszystkich ministrantów i ministrantki oraz tych, którzy chcą do nich dołączyć zapraszam na spotkanie dziś po Mszy o godz. 11.00.

W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 18.00. Po Mszy św. włączając się w dzieło Polska pod Krzyżem odprawimy Drogę Krzyżową i nabożeństwo adoracyjne, które zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

Zapraszam Radę Parafialną i Duszpasterską na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00.

Dzieci z klasy 3 razem z rodzicami zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 11.00 a po niej na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do przyjęcia Sakramentów Pokuty i Pojednania, i Komunii św.

Młodzież z klasy 8, która w tym roku chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu Bierzmowania zapraszam wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 18.00 a po Mszy na spotkanie

Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku połączoną za zwiedzaniem Płocka w poniedziałek 23 września. Wyjazd o godz. 6.00, powrót ok. godz. 19.00 – 20.00. Koszt pielgrzymki zależny od ilości uczestników od 30 do 40 zł. Chętnych proszę o wpisywanie się na listę w zakrystii.

Kawiarenka parafialna wznowi działalność w niedzielę 15 września. Proszę o pomoc w jej prowadzeniu i pieczenie ciast. Można wpisywać się na listę na stoliku z gazetami lub kontaktować się z Panią Teresą Niewiarowską tel: 602 525 986

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.

Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

        Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.