XXIX Niedziela zwykła, 17 października 2021

Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Zapraszam na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym we czwartek po Mszy św. do godz. 21.00. a także na Godzinę Świętą od 23.00 do 24.00. Od najbliższego czwartku Godziny Święte będą prowadzone w oparciu o rozważania męki naszego Pana Jezusa Chrystusa przekazane przez włoską mistyczkę Luisę Piccarreti.

Rodziców dzieci komunijnych zapraszam na spotkanie we środę 20 października o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci komunijne z rodzicami na Mszę o godz. 11.00 a po niej na spotkanie w kościele.

Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie w niedzielę 24 października po Mszy wieczornej w kawiarence.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Światowy Dzień Misyjny. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone będą na misje.

Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele codziennie o godz. 17.15. Jeśli nie możemy być w kościele postarajmy się o wspólny różaniec w naszych rodzinach.

W październiku kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 do 17.00.

Możemy składać intencje na wypominki roczne, jednorazowe i Mszę listopadową. Kartki, na których wypisujemy imiona i nazwiska bliskich zmarłych znajdują się na stoliku z gazetami.

Za dwa tygodnie będziemy przeżywali Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych dlatego już teraz proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu. Do kontenerów wyrzucamy śmieci nie ulegające rozkładowi (plastik, szkło, papier, itp.) a śmieci naturalne składamy na wydzielonych miejscach przy kontenerach. Dzięki temu zaoszczędzimy na opłatach za wywóz śmieci. Przypominam też, że cmentarz jest ziemią poświęconą i miejscem modlitwy za zmarłych. Na cmentarzu zachowujemy pełną szacunku ciszę, nie palimy papierosów, śmieci składamy w wyznaczonych miejscach, nie wprowadzamy zwierząt.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.