XXV niedziela zwykła, 22 września 2019

Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

Jutro wyruszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku. Wyjazd o godz. 6.00, powrót ok. godz. 19.00 – 20.00. W związku z pielgrzymką jutro kancelaria będzie nieczynna.

Zapraszam Rodziców dzieci komunijnych na spotkanie we środę 25 września o godz. 19.00 w kawiarence. W niedzielę 29 września na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie różańców.

Rada Parafialna i Duszpasterska ma swoje spotkanie we środę 25 września o godz. 19.00 w sali na plebanii.

W sobotę 28 września w czasie Mszy o godz. 18.00 będziemy przyzywali szczególnej opieki św. Michała Archanioła.

Wszyscy kandydaci do Bierzmowania mają spotkanie w niedzielę 29 września o godz. 19.00 w kościele. Kandydaci z klasy 8 składają swoje deklaracje w czasie Mszy o godz. 18.00.

W niedzielę 6 października będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci św. Faustyny. Duchowym przygotowaniem do niego będzie nowenna do św. Faustyny odprawiana po Mszach św. od 27 września do 5 października włącznie.

W niedzielę 6 października będziemy mieli nasze tradycyjne Święto Ziemniaka. Już teraz proszę o pomoc w obieraniu ziemniaków i przygotowaniu potraw ziemniaczanych w piątek 4 października i sobotę 5 października. Proszę też o upieczenie ciast do kawiarenki w tym dniu. Zapraszamy dzieci, które chcą pokazać swoje talenty muzyczne i recytatorskie do występu w niedzielę 6 października między godz. 13.00 a 15.00. O godz. 15.00 pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego a po modlitwie będziemy uwielbiali Miłosierdzie Boże razem z zespołem FAUSTYNKI.

Zapraszamy do kawiarenki a w niej na kolejne spotkanie z Don Camillo. Zapraszam też do pomocy w kawiarence. Można wpisywać się na listę na stoliku z gazetami lub kontaktować się z Panią Teresą Niewiarowską tel: 602 525 986

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

23 IX –  św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,

27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,

28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem  a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.