XXVI Niedziela zwykła, 26 września 2021

Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Módlmy się za wszystkich będących w takiej sytuacji a ofiarą składaną po Mszy do puszek wspieramy uchodźców z Afganistanu.

Uczniów kl. VIII, którzy chcą w tym roku rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania zapraszam na spotkanie dziś o godz. 19.00 w kościele. Bardzo proszę aby na to spotkanie przybyli także rodzice tych uczniów.

Wszystkich kandydatów do Bierzmowania zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie po Mszy w kościele.

W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy św. pomodlimy się koronką uwielbienia Boga z Michałem Arch. i chórami Aniołów.

Zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie we środę 29 września o godz. 19.00 w kawiarence.

Zapraszam na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym we czwartek po Mszy św. do godz. 21.00. a także na prowadzoną Godzinę Świętą od 23.00 do 24.00.

W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.15.

W piątek od godz. 8.00 udam się z Komunią św. do chorych. Proszę o zgłaszanie chorych po Mszy św. w zakrystii.

W I piątek września zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od godz. 16.30. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu o godz. 18.00.

W sobotę przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

W niedzielę 3 października będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci św. Faustyny, której wspomnienie przypada we wtorek 5 października. Zachęcam do przyjęcia daru odpustu związanego ze świętem patronalnym naszej parafii. W tym dniu zapraszamy po Mszach o godz. 9.00 i 11.00 do kawiarenki parafialnej, którą poprowadzi Koło Gospodyń Wiejskich z Helenowa.

W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 pobłogosławimy różańce dzieci komunijnych.

Intencje Mszy św. na 2022r. można zamawiać od środy.

W związku z zamawianiem intencji kancelaria będzie czynna we środę i czwartek od godz. 15.30 do 17.30 a w piątek od 15.15 do 16.15.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.