XXVI Niedziela zwykła, 27 września 2020

Dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na Grób Pański w Jerozolimie.

Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Ma ona nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach.

Na Mszy o godz. 11.00 udzielimy dzieciom z klasy I błogosławieństwa na początek nauki szkolnej i pobłogosławimy ich przybory szkolne. Także w czasie tej Mszy pobłogosławimy różańce dzieci komunijnych a po Mszy odbędzie się spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców.

Uczniów klasy VIII, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam razem z ich rodzicami na spotkanie dziś o godz. 19.00 w kościele.

We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. We wtorek Msza św. ku czci Archaniołów o godz. 18.00 a po Mszy pomodlimy się przed Najśw. Sakramentem Koronką uwielbienia Boga ze św. Michałem Arch.

W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.15. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

W piątek, 2 września, od godz. 8.00 udam się z Komunią Św. do chorych. Proszę o zgłaszanie tych osób.

W niedzielę 4 października będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci św. Faustyny, której wspomnienie przypada w poniedziałek 5 października. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu we czwartek i piątek od godz. 15.00 do 21.00 z przerwą na Mszę o godz. 18.00 a w sobotę po Mszy do godz. 21.00. We czwartek, piątek i sobotę o godz. 15.00 będziemy się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego i litanią do św. Faustyny w intencjach naszej parafii. W czasie adoracji będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Pamiętajmy, że w kościele zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

28 IX  – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.

29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.

30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiańscy opiekunowie.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.