XXVI niedziela zwykła, 29 września 2019

Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.15.

Przeżywamy dziś światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Otoczmy modlitwą i jeśli możemy inną pomocą wszystkich znajdujących się w takiej sytuacji.

Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za misje pamiętając, że Jezus każdego z nas powołuje do głoszenia Ewangelii.

Wszyscy kandydaci do Bierzmowania mają spotkanie dziś o godz. 19.00 w kościele. Kandydaci z klasy 8 składają swoje deklaracje w czasie Mszy o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 8.00 pojadę do chorych; od godz. 16.30 adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi.

W niedzielę 6 października będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci św. Faustyny. Duchowym przygotowaniem do niego jest nowenna do św. Faustyny odprawiana po Mszach św. do 5 października włącznie. Głównej Mszy odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. kanonik Jan Śmigasiewicz

W niedzielę 6 października będziemy mieli nasze tradycyjne Święto Ziemniaka. Prosimy o pomoc w obieraniu ziemniaków i przygotowaniu potraw ziemniaczanych w piątek 4 października o godz. 14.00 i sobotę 5 października o godz. 8.00. Proszę też o upieczenie ciast do kawiarenki w tym dniu. Zapraszamy dzieci, które chcą pokazać swoje talenty muzyczne i recytatorskie do występu w niedzielę 6 października między godz. 13.00 a 16.00. W tym czasie wystąpią też parafianie ze Rżysk, którzy zajęli I miejsce w X Festiwalu Sołectw. O godz. 16.00 będziemy uwielbiali Miłosierdzie Boże razem z zespołem FAUSTYNKI.

Proszę o pomoc w sprzątaniu terenu przy kościele w sobotę o godz. 8.00. Przynieśmy ze sobą stosowne narzędzia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,

1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,

2 X – święci Aniołowie Stróżowie,

4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,

5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.