XXVII Niedziela zwykła, 3 października 2021

Przeżywamy dziś odpust parafialny ku czci św. Faustyny, której wspomnienie przypada we wtorek 5 października. Zachęcam do przyjęcia daru odpustu związanego ze świętem patronalnym naszej parafii. Zapraszamy po Mszach o godz. 9.00 i 11.00 do kawiarenki parafialnej, którą otworzyły dziś dla nas Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Helenowa.

Wszystkich kandydatów do Bierzmowania zapraszam dziś na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie po Mszy w kościele.

Zapraszam na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym we czwartek po Mszy św. do godz. 21.00. a także na Godzinę Świętą od 23.00 do 24.00.

Schola dziecięca ma spotkanie w piątek o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele codziennie o godz. 17.15. Jeśli nie możemy być w kościele postarajmy się o wspólny różaniec w naszych rodzinach.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.