XXVII Niedziela zwykła, 4 października 2020

Przeżywamy dziś odpust parafialny ku czci św. Faustyny, której wspomnienie przypada w poniedziałek 5 października. Po Mszy św. o godz. 11.00 odprawimy nabożeństwo dziękczynne i pobłogosławimy kapliczkę św. Faustyny stojącą przed kościołem. Serdeczne Bóg zapłać jej fundatorom.

Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

We środę, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

Zapraszam rodziców ministrantów i kandydatów na ministrantów na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 w kawiarence.

Wszystkich kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam w niedzielę 11 października na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w kościele po Mszy św.

Zapraszam na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

Pamiętajmy, że w kościele zakrywamy usta i nos,i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.