XXVIII Niedziela Zwykła, 14 października 2018 rok

Naszą modlitwą i ofiarą na tacę wspieramy dziś funkcjonowanie domu św. Faustyny w Ostrówku. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkich modlących się w Różach Różańcowych w naszej parafii zapraszam na spotkanie dziś o godz. 19.00 w kościele.

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami. Za tydzień w czasie Mszy o godz. 11.00 pobłogosławimy przybory szkolne najmłodszych uczniów z klasy „0” i „I”.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

Zapraszamy wszystkich lubiących tańczyć (w każdym wieku) na wieczorek taneczny w sobotę w kawiarence od godz. 19.00 do 21.00. A już dziś w kawiarence możemy rozegrać ze znajomymi partię szachów, warcabów lub chińczyka.

Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny i w tym dniu będziemy także materialnie wspierać dzieło misyjne Kościoła ofiarami złożonymi na tacę.

Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Można już składać intencje na wypominki roczne, jednorazowe i Mszę listopadową. Kartki, na których wypisujemy imiona i nazwiska bliskich zmarłych znajdują się na stoliku z gazetami.

Kancelaria parafialna w październiku ze względu na Różaniec jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 do 17.00

Wszystkich, którzy mogą pomóc w kawiarence przez pieczenie ciast lub pomoc w obsłudze proszę o wpisywanie się na listę na stoliku z gazetami albo o osobisty kontakt z Panią Teresą Niewiarowską lub dzwoniąc na numer telefonu: 602 525 986

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Idziemy i Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

 

       Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki św. Siostry Faustyny