XXX Niedziela zwykła, 24 października 2021

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

Dzieci komunijne z rodzicami zapraszam dziś na Mszę o godz. 11.00 i spotkanie po Mszy.

Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie dziś o godz. 19.00 w kawiarence.

Zapraszam na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym we czwartek po Mszy św. do godz. 21.00. a także na Godzinę Świętą od 23.00 do 24.00. z rozważaniami męki Pana Jezusa przekazanymi przez włoską mistyczkę Luisę Piccarreti.

W piątek, 29 października, po Mszy św. pomodlimy się koronką uwielbienia Boga z Michałem Arch. i chórami Aniołów.

Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele codziennie o godz. 17.15.

W październiku kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 do 17.00.

Możemy składać intencje na wypominki roczne, jednorazowe i Mszę listopadową.

W uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godz. 12.30 spotkajmy się na cmentarzu na nabożeństwie za zmarłych polecanych w wypominkach.

W Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 9.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 9.00 odprawimy w kościele nabożeństwo za zmarłych.

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Bardzo proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu. Do kontenerów wyrzucamy śmieci nie ulegające rozkładowi (plastik, szkło, papier, itp.) a śmieci naturalne składamy na wydzielonych miejscach przy kontenerach. Dzięki temu zaoszczędzimy na opłatach za wywóz śmieci. Przypominam też, że cmentarz jest ziemią poświęconą i miejscem modlitwy za zmarłych. Na cmentarzu zachowujemy pełną szacunku ciszę, nie palimy papierosów, śmieci składamy w wyznaczonych miejscach, nie wprowadzamy zwierząt.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej: IDZIEMY, GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.