XXX niedziela zwykła, 27 października 2019

Zapraszamy do udziału w ostatnich październikowych nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15.

Możemy jeszcze składać intencje na wypominki roczne, jednorazowe i Mszę listopadową. Kartki, na których wypisujemy imiona i nazwiska bliskich zmarłych znajdują się na stoliku z gazetami.

Wszystkie dzieci zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych w dziś o godz. 15.00 w kawiarence. Zabawę poprowadzą Wychowawczynie z przedszkola Zaczarowany Zamek i Nauczyciele ze Szkoły w Czarnej. Zachęcamy dzieci do przebrania się za świętych ale można przyjść także bez przebierania się.

Dzieci komunijne z rodzicami zapraszam dziś na Mszę o godz. 11.00 i spotkanie po Mszy.

Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie dziś o godz. 19.00 w kawiarence.

W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godz. 12.30 spotkajmy się na cmentarzu na nabożeństwie za zmarłych polecanych w wypominkach. Z racji uroczystości w ty dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 9.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 9.00 odprawimy w kościele nabożeństwo za zmarłych.

Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

W I piątek listopada nie będzie popołudniowej adoracji Najśw. Sakramentu ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z Komunią św. do chorych udam się we wtorek 5 listopada od godz. 8.00.

W sobotę zapraszam na modlitwę różańcową o godz. 17.15.

W związku z Dniem Zadusznym tradycyjnie porządkujemy groby bliskich zmarłych. Bardzo proszę wyrzucać do kontenerów śmieci nie ulegające rozkładowi (plastik, szkło, papier, itp.) a śmieci naturalne składamy na wydzielonych miejscach przy kontenerach. Dzięki temu zaoszczędzimy na opłatach za wywóz śmieci.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,

1 XI – wszyscy święci Pańscy.

Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem  a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.