XXX Niedziela Zwykła 28 października 2018

Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.

Dzieci młodsze i starsze zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych dziś od godz. 15.00 do 17.00 w kawiarence. Jeśli to możliwe prosimy o przebranie się za konkretnego świętego ale bez przebrania też zapraszamy.

Kandydaci do Bierzmowania mają swoje spotkanie dziś o godz. 19.00 w kościele.

Dziś rozpoczyna się nawiedzenie Matki Bożej w znaku Obrazu Jasnogórskiego w rodzinach mieszkających przy ul. Czarnieckiego, Nauczycielskiej i Gościniec. Niech będzie to czas szczególnej łaski dla tych rodzin i całej parafii.

Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie do środy o godz. 17.15.

W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane  i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 12.30 spotkajmy się na cmentarzu na nabożeństwie za zmarłych polecanych w wypominkach.

W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 9.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 9.00 odprawimy w kościele nabożeństwo za zmarłych.

W I piątek listopada nie będzie popołudniowej adoracji Najśw. Sakramentu ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z Komunią św. do chorych udam się w sobotę 3 listopada od godz. 8.00.

W sobotę zapraszamy uczestników Róż Różańcowych na spotkanie w kawiarence o godz. 16.30 a o 17.30 na modlitwę różańcową w kościele. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć się do Żywego Różańca zapraszamy serdecznie.

W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci komunijne z rodzicami na Mszę o godz. 11.00 a po Mszy na spotkanie w kościele.

Możemy jeszcze składać intencje na wypominki roczne, jednorazowe i Mszę listopadową. Kartki, na których wypisujemy imiona i nazwiska bliskich zmarłych znajdują się na stoliku z gazetami.

Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Idziemy i Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

 

         Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki św. Siostry Faustyny