XXXI niedziela zwykła, 3 listopada 2019

Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

Pamiętajmy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu. Możemy jeszcze składać intencje na wypominki roczne i listopadowe. Kartki, na których wypisujemy imiona i nazwiska bliskich zmarłych znajdują się na stoliku z gazetami.

Zapraszam na nabożeństwo Eucharystyczne dziś o godz. 17.00. Jest ono dziękczynieniem i uwielbieniem Pana Boga za Jego Obecność w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele.

We wtorek 5 listopada o d godz. 8.00 udam się z Komunią św. do chorych.

We wtorek z racji 5 dnia miesiąca w czasie Mszy będziemy przyzywać wstawiennictwa św. Faustyny.

Wszystkich ministrantów i ministrantki a także tych, którzy chcą dołączyć do tego grona zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszek wspieramy Kościół prześladowany.

Bardzo dziękuję Wychowawczyniom z przedszkola Zaczarowany Zamek i nauczycielom ze Szkoły w Czarnej za przygotowanie i prowadzenia w minioną niedzielę Balu Wszystkich Świętych.

Porządkując groby naszych bliskich proszę wyrzucać do kontenerów śmieci nie ulegające rozkładowi (plastik, szkło, papier, itp.) a śmieci naturalne składamy na wydzielonych miejscach przy kontenerach. Dzięki temu zaoszczędzimy na opłatach za wywóz śmieci. Przed wrzucaniem zniczy do kontenera sprawdźmy czy jeszcze się nie palą.

Dziś kawiarenka jest nieczynna ale wszystkich, którzy mogą pomóc w kawiarence przez pieczenie ciast lub pomoc w obsłudze proszę o wpisywanie się na listę na stoliku z gazetami.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,

9 XI – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.