XXXI Niedziela Zwykła 4 listopada 2018

Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

Dziś zapraszam dzieci komunijne z rodzicami na Mszę o godz. 11.00 a po Mszy na spotkanie w kościele.

Bardzo dziękuję harcerkom i harcerzom z 49 DH Delta Diraca, Panu Rafałowi Jurewiczowi i Pani Agnieszce Matela z przygotowanie i prowadzenie Balu Wszystkich Świętych dla dzieci. Cieszę się, że na zaproszenie odpowiedzieli rodzice przyprowadzając na zabawę ponad 60 dzieci.

Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Na każdej Mszy św. będziemy się modlić za tych, którzy swoją walką i pracą przyczynili się do naszej wolności a także za nas i naszych rodaków byśmy dobrze i mądrze korzystali z daru wolności. O godz. 16.00 zapraszamy do kawiarenki na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i nie tylko.

Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych o godz. 18.00. Wypominki roczne w tym miesiącu będą wyjątkowo w sobotę 10 listopada o godz. 18.00 a nie jak zawsze w 2 piątek miesiąca.

W niedzielę 11 listopada wspieramy modlitwą i ofiarami składanymi do puszek Kościół prześladowany.

Także w niedzielę 11 listopada w naszej parafii odbędzie się projekcja filmu OSTATNIE WEZWANIE . To film o przesłaniu Matki Bożej na dzisiejsze czasy. Podczas mszy krótkie świadectwo współtwórcy filmu. Projekcja odbędzie się o godz. 19.00 (po ostatniej mszy świętej). Po projekcji filmu adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski . Przez całą niedzielę po każdej mszy świętej będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą film „Ostatnie Wezwanie” i pozostałe filmy.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w kawiarence przez pieczenie ciast lub pomoc w obsłudze proszę o wpisywanie się na listę na stoliku z gazetami albo o osobisty kontakt z Panią Teresą Niewiarowską lub dzwoniąc na numer telefonu:602 525 986

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.
  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Idziemy i Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

 

         Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki św. Siostry Faustyny