XXXII niedziela zwykła, 10 listopada 2019

Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Po Mszy możemy wesprzeć materialnie siostry i braci prześladowanych za wiarę w Jezusa Chrystusa.

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Uczynimy to jutro w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Jutro też zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w kawiarence o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę modlitwami i ofiarą złożoną na tacę wspieramy nasze Seminarium Duchowne.

Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Msza św. z wypominkami listopadowymi codziennie o godz. 18.00. Msza z wypominkami rocznymi w II piątek miesiąca o godz. 18.00.

22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Zapraszamy na koncert pieśni i piosenek religijnych w wykonaniu Pana Organisty, Scholi dziecięcej i solistów w niedzielę 24 listopada po Mszy o godz. 11.00

w kościele. Dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcieliby włączyć się w nasz parafialny koncert proszę o zgłaszanie się do 17 listopada, do Pana Michała lub ks. Proboszcza.

Wszyscy kandydaci do Bierzmowania będą mieli spotkanie w niedzielę 24 listopada po Mszy wieczornej w kawiarence.

Dziś w kawiarence możemy obejrzeć niespełna 30 minutowy film o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim jako początek przygotowań naszej parafii do Jego beatyfikacji. Za tydzień zapraszamy na karaoke z piosenkami religijnymi. Osoby chętne do pomocy w kawiarence proszę o wpisywanie się na listę na stoliku z gazetami.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

11 XI – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,

12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,

13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.