XXXII Niedziela zwykła, 7 listopada 2021

Zapraszam na nabożeństwo dziękczynne za obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii w naszym kościele dziś o godz. 17.30.

Ze względu na przedłużającą się pandemię, odpust zupełny za zmarłych można uzyskać przez cały listopad.

We wtorek, 9 listopada przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata.

W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziękujmy Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prośmy o dobre jej wykorzystanie.

Zapraszam na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym we czwartek po Mszy św. do godz. 21.00. a także na Godzinę Świętą od 23.00 do 24.00.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Krajem szczególnie dotknięty cierpieniem, na który Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce zwrócić szczególną uwagę w tegorocznych obchodach, jest Liban. Naszą solidarność z Kościołem w Libanie wyrazimy modlitwą i ofiarą złożoną po Mszach do puszek.

Dziś po mszy o godzinie 11.00, drużyna harcerska działająca przy parafii, serdecznie zaprasza najmłodszych na wspólne oglądanie bajki. Będzie się ono odbywało w harcówce, w starej plebanii, potrwa półtorej godziny. Spotkania będą odbywały się cyklicznie, co dwa tygodnie.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.