XXXIII Niedziela zwykła, 14 listopada 2021

Dziś przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Krajem szczególnie dotknięty cierpieniem, na który Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce zwrócić szczególną uwagę w tegorocznych obchodach, jest Liban. Naszą solidarność z Kościołem w Libanie okażmy modlitwą i ofiarą złożoną po Mszach do puszek.

Ze względu na przedłużającą się pandemię, odpust zupełny za zmarłych można uzyskać przez cały listopad wybierając 8 dowolnych dni.

W przyszłą niedzielę, uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończymy rok liturgiczny.

Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na nasze Seminarium Duchowne.

W związku z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada odbędzie się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

Zapraszam w niedzielę 21 listopada o godz. 19.00 na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu młodzieży z parafii w Zagościńcu i zaprzyjaźnionych solistów także z naszej parafii.

Komendant Straży Miejskiej w Wołominie zaprasza mieszkańców Czarnej i Helenowa do mobilnego punktu informacyjnego 19 listopada od 17.00 do 19.00 w kawiarence parafialnej.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.