Zesłanie Ducha Świętego, 5 czerwca 2022

Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Ofiarami złożonymi do puszek wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

Zapraszam Rady Parafialną i Duszpasterską na spotkanie we wtorek, 7 czerwca, o godz. 19.15 w sali na plebanii.

W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

W najbliższy czwartek nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu po Mszy św. ani Godziny Świętej.

W sobotę o 9.00 chcemy przygotować teren wokół kościoła na procesję Bożego Ciała. Bardzo proszę wszystkich, którzy mogą w tym pomóc aby zabrali ze sobą grabie, taczki, kosy spalinowe.

Bardzo proszę o zbieranie płatków kwiatów do sypania przed Panem Jezusem w procesji. Zapraszam też dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w procesji Bożego Ciała w waszych uroczystych strojach.

W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Pamiętajmy, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

12 czerwca 2022r., na terenie placu T. Kościuszki w Radzyminie w godzinach 9.00-14.00 odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku. Rejestrować się mogą osoby w wieku od 18 do 55 roku życia.  Więcej informacji na stronie DKMS oraz Stowarzyszenie HDK Radzymin na Facebooku. Będzie też zbiórka krwi w godzinach 9.00-13.00.

Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w niedziele i święta o 17.30 a w dni powszednie po Mszy św.

Zapraszam do modlitwy różańcowej przed Najśw. Sakramentem o pokój dla świata w dni powszednie o godz. 17.30 w kościele.

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY, GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;

– sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i prawdziwym pokojem, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.