18 niedziela zwykła, 6/8/2023.

1. Nabożeństwo wynagradzające z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś, o godz. 17.30.

Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i Męczennicy, patronki Europy w środę, zaś święto Św. Wawrzyńca, diakona i Męczennika w czwartek.

2. Zbliża się rocznica Bitwy Warszawskiej, Cudu nad Wisłą, czyli zwycięskiej bitwy wojsk polskich z bolszewikami w sierpniu 1920r.

W związku z rocznicą Starosta wołomiński Pan Adam Lubiak zaprasza na uroczystości: Koncert patriotyczny Solistów Reprezentacyjnego Zespołu WP, piknik wojskowy pod patronatem MON, apel poległych w Ossowie, Mszę św. w sanktuarium w Ossowie pod przewodnictwem Księży Biskupów, piknik rodzinny i inscenizację bitwy… szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W związku z rocznicą Pani Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina zaprasza do udziału: przy pomniku Obrońcom Ojczyzny 1920r. w Wołominie, przy tablicach upamiętniających pomoc narodów w 1920r. w Ossowie, w okazjonalnym koncercie, w II pieszej pielgrzymce szlakiem 236 pułku piechoty, we Mszy św. polowej w miejscu śmierci Ks. Ignacego Skorupki oraz w pikniku historycznym w Ossowie… szczegóły na tablicy ogłoszeń.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Idziemy i Gość niedzielny są dostępne na stoliku na końcu ławek.

4. Witamy w naszej wspólnocie Ks. Piotra Milewskiego.

Ks. Biskup mianował Ks. Piotra rezydentem naszej parafii.

Życzymy owocnego posługiwania.