I Niedziela Adwentu, 1 grudnia 2019

Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Rekolekcje adwentowe odprawimy w dniach 20, 21, 22 grudnia. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Stanisław Kosiorowski MIC,  proboszcz parafii Matki Bożej z Lourdes w Warszawie, opiekun Legionu Maryi w naszej diecezji.

Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. w czasie rekolekcji a także w czasie Rorat.

Dziś o godz. 17.00 zapraszam na nabożeństwo Eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach, codziennie poza niedzielą o godz. 6.45. Dzieci zapraszamy po Roratach do kawiarenki na poczęstunek. Proszę o pomoc w przygotowaniu tego poczęstunku.

Pamiętajmy o adwentowym wsparciu potrzebujących choćby przez zakup świec Caritasu, które już są do nabycia w naszym kościele. Od przyszłej niedzieli możemy tez przynosić dary dla osób potrzebujących w naszej parafii.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu – możliwość spowiedzi i adoracji. Komunię św. chorym zaniosę 17 grudnia od godz. 8.00.

Zapraszam na nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 17.00 a po nim na Mszę o godz. 18.00.

W niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Legion Maryi z naszej parafii zaprasza do wspólnej modlitwy w tym dniu w kościele, w Godzinie Łaski od 12.00 do 13.00.

W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć Kościół na Wschodzie ofiarami złożonymi po Mszach do puszek.

W dniu 8 grudnia  od godziny 10.00 do 17.00 zapraszamy na Mikołajki w Kawiarence Parafialnej, będące inauguracją działalności Helenowskiego Koła Gospodyń Wiejskich! O godzinie 14.00 wspólne tworzenie łańcucha na choinkę, a od 15.00 Mikołajkowe gry i zabawy dla młodszych prowadzone przez animatora i św. Mikołaja.  Do tego dla starszych pyszne ciasta oraz kawa z ekspresu. Czy da się milej spędzić ten dzień, niż wśród rozmów ze znajomymi?

Od 5 do 15 grudnia Msze św. będzie sprawował w naszym kościele ks. Wojciech. Pilne sprawy kancelaryjne (także wezwania do chorych) możemy w tym czasie załatwiać w par. św. o. Pio w Zagościńcu dzwoniąc na nasz numer parafialny: 665 405 100.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.

6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.

7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

       Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.