I Niedziela Adwentu, 29 listopada 2020

Rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem rozpoczynającego się roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.45

Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.

W niedziele Adwentu zapraszam na spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie od godz. 15.00 do 17.00. W tym czasie będzie możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi i przyjęcia Komunii Św.

Dziś gościmy pana Przemysława, który jako wolontariusz organizacji „Domy Serca” szykuje się do wyjazdu do Chile. Opowie nam o „Domach Serca” i poprosi o pomoc w sfinansowaniu jego wyjazdu.

Kandydaci do Bierzmowania mają spotkanie dziś po Mszy wieczornej w kościele.

W tym roku pan Michał – Organista nie będzie roznosił opłatków do naszych domów. Można je nabywać u pana Michała w kościele po Mszach św.

Od dziś można kupić świece Caritas na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W I piątek miesiąca nie będzie odwiedzin u chorych. W nagłych wypadkach proszę o kontakt telefoniczny. Od godz. 16.30 adoracja Najśw. Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi.

W sobotę 5 grudnia modlitwa różańcowa o godz. 17.15 a o godz. 18.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z błogosławieństwem relikwiami św. Faustyny z racji 5 dnia miesiąca.

W przyszłą niedzielę zapraszam na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00 z adoracją Najśw. Sakramentu do 17.50.

Pamiętajmy, że w kościele zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 45 osób dlatego Msze św. są transmitowane na naszej stronie internetowej.

Zachęcam do przyjmowania sakramentów pojednania i Komunii św. Jeśli  nie możemy tego uczynić w niedzielę lub w tygodniu pół godziny przed Mszą, to można umówić się indywidualnie dzwoniąc na numer telefonu 665 405 100.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

KOMUNIKAT dotycz. nominacji biskupa pomocniczego.

Czcigodni Kapłani,

Osoby Życia Konsekrowanego,

Drodzy Diecezjanie,

W ubiegły czwartek, papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego dla naszej diecezji w osobie księdza Jacka Grzybowskiego. Obok biskupa Marka będzie On wsparciem i pomocą w posłudze apostolskiej w naszym kościele lokalnym.

W ponad milionowej diecezji Warszawsko-Praskiej „żniwo Pańskie” jest wielkie, dlatego z miłością i troską przyjmijcie biskupa nominata Jacka, by pełen mocy Ducha Świętego służył posługą biskupią wiernym, niósł im Chrystusa, dawał o Nim świadectwo swoją wiarą i prowadził do Niego przykładem.

Biskup nominat przyjmie święcenia biskupie w katedrze warszawsko-praskiej dnia 19 grudnia 2020 roku. O szczegółach tej uroczystości poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Polecam biskupa Jacka modlitwom duchowieństwa i wiernych oraz zawierzam całą naszą diecezję opiece Matki Bożej Łaskawej.

+ Romuald Kamiński

Biskup Warszawsko-Praski

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.