I Niedziela Wielkiego Postu, 6 marca 2022

Bardzo Was proszę, nie ustawajmy w modlitwie o pokój dla świata a szczególnie dla Ukrainy. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele codziennie poza wtorkiem o godz. 17.30 a także do udziału we Mszy św. i ofiarowania Komunii św. w tych intencjach.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 18.45. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zachęca wszystkich diecezjan do zaopatrywania się w świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele statutowe diecezjalnej Caritas, czyli na pomoc najuboższym mieszkańcom naszej diecezji obejmującą osoby chore, niepełnosprawne, bezdomne, dzieci i młodzież, seniorów. Świece znajdują się na stoliku za ławkami. Znajdują się też tam skarbonki na jałmużnę wielkopostną, którą przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową.

We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

We czwartek 10 marca rozpoczniemy nowennę do św. Józefa przed Jego uroczystością przypadającą 19 marca. Nowennę będziemy odprawiać po Mszy św.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na dzieło misyjne „Ad gentes”.

13 marca przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zachęcamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

Rekolekcje parafialne będą od 13 do 16 marca. Poprowadzi je ks. Karol Wejda, pochodzący z naszej parafii. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas na te ćwiczenia duchowe.

Jako wspólnota parafialna udostępniamy starą plebanię dla uchodźców z Ukrainy. Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich, którzy przygotowali te pomieszczenia przez swoją pracę i ofiarowane dary. Wiem, że wielu parafian przyjęło już Gości z Ukrainy w swoich domach. Bardzo proszę te osoby o kontakt dla skoordynowania pomocy na terenie naszej parafii.

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i prawdziwym pokojem, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.