II Niedziela Adwentu 9 grudnia 2018

Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

Rozpoczynamy dziś rekolekcje, które prowadzi ks. Maciej Miętek. W poniedziałek i wtorek nauki będą głoszone na Mszach o godz. 6.45, 10.00, 18.00 i 19.30. Spowiadamy 30 minut przed Mszami. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie z ks. Maciejem dziś o godz. 19.00 w kawiarence.

Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone do puszek po Mszy ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

Harcerze zapraszają nas do kawiarenki na kiermasz rękodzieła związanego z Bożym Narodzeniem. Kiermasz odbywa się dziś i jutro a także w niedziele 16 i 23 grudnia. Zebrane w ten sposób pieniądze są przeznaczone na realizację zadań harcerskich. W niedzielę 23 grudnia harcerze przekażą nam w kościele Betlejemskie Światło Pokoju, które będziemy mogli zabrać do domów. Bliższe informacje na ten temat podamy za tydzień.

Zapraszamy na sztukę „Czy zobaczę cię jutro?” wystawianą przez kleryków w  naszym Seminarium Duchownym w niedzielę 16 grudnia o godz. 15.00. Jedziemy autokarem z przed kościoła o godz. 13.30. Powrót ok. 17.30. Koszt wyjazdu 10 zł. Ministranci, schola i bielanki nie płacą za przejazd. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

Pojawiła się inicjatywa, żeby zorganizować zabawę sylwestrową w kawiarence. Osoby, które chciałyby wziąć w niej udział zapraszamy na spotkanie organizacyjne we czwartek 13 grudnia o godz. 19.30 w kawiarence.

Opłatki na stół wigilijny przyniesie do naszych domów nasz Organista, Pan Michał według porządku wywieszonego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej w zakładce ogłoszenia.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w kawiarence przez pieczenie ciast lub pomoc w obsłudze proszę o wpisywanie się na listę na stoliku z gazetami albo o osobisty kontakt z Panią Teresą Niewiarowską lub dzwoniąc na numer telefonu: 602 525 986

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki św. Siostry Faustyny