III Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

Zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 6.45. Bardzo dziękuję osobom, które przez minione tygodnie Adwentu przygotowywały poczęstunek dla dzieci i młodzieży uczestniczących w Roratach.

Spowiedź święta w naszym kościele codziennie przed Roratami od godz. 6.15 a po południu od godz. 17.30 (poza piątkiem).

Jeśli możemy przyjść z pomocą naszym parafianom będącym w trudnej sytuacji materialnej, to do piątku włącznie proszę przynosić do kościoła artykuły żywnościowe oraz środki czystości i higieny.

Harcerze zapraszają nas do kawiarenki na kiermasz rękodzieła związanego z Bożym Narodzeniem. Zebrane w ten sposób pieniądze są przeznaczone na realizację zadań harcerskich. W niedzielę 23 grudnia harcerze przekażą nam w kościele Betlejemskie Światło Pokoju. Przynieśmy ze sobą znicze lub lampiony, w których zaniesiemy światło do domów.

W sobotę 22 grudnia chcemy ustawić i ustroić choinki w kościele. Zapraszamy do pomocy o godz. 9.00.

Zapraszamy na Bezalkoholową Zabawę Sylwestrową z muzyką na żywo w kawiarence parafialnej. Koszt 70 zł od osoby. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się bawić , nie tylko pary. Zapisy i bliższe informacje u Pani Teresy Niewiarowskiej, telefon: 602 525 986.

Opłatki na stół wigilijny przyniesie do naszych domów nasz Organista, Pan Michał według porządku wywieszonego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej w zakładce ogłoszenia.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w kawiarence przez pieczenie ciast lub pomoc w obsłudze proszę o wpisywanie się na listę na stoliku z gazetami albo o osobisty kontakt z Panią Teresą Niewiarowską lub dzwoniąc na numer telefonu: 602 525 986

Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Idziemy i Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki św. Siostry Faustyny