II Niedziela Wielkanocna, 19 kwietnia 2020

Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając Miłosierdzia Bożego, sami bądźmy miłosierni dla naszych sióstr i braci.

Zachęcam do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00 w swoich domach w łączności z Biskupami. Nasz Biskup Romuald będzie przewodniczył tej modlitwie w sanktuarium św. Faustyny w Ostrówku transmitowanej w internecie przez telewizję Salve NET.

Nasz kościół będzie dziś otwarty na indywidualna modlitwę z możliwością spowiedzi i komunii św. od godz. 15.00 do 18.00.

Dziś może przebywać w kościele jednocześnie 5 osób ale od jutra może być jednocześnie 36 osób czyli na przykład po jednej osobie w ławce i po trzy osoby po bokach kościoła.

Od jutra będzie otwarty cmentarz w Helenowie dla odwiedzających groby bliskich.

Dziękuję za ofiary złożone na kościół w formie wpłat na konto parafialne lub osobiście. Do czasu zniesienia ograniczeń związanych z epidemią nie będzie zbiórek przeprowadzanych przez Kwestarzy.

Od jutra kancelaria będzie otwarta w stałych godzinach. Można umawiać się też na spotkanie w innych godzinach dzwoniąc na numer parafialnego telefonu: 665 405 100.

Pamiętajmy, że w kościele obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust, i zachowania bezpiecznej odległości. Dotyczy to także kancelarii.

Zapraszam do codziennego różańca o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc  i łaskę nawrócenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.

25 IV – św. Marek Ewangelista (†98-117), według tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra.

Niech Chrystus Zmartwychwstały wypełni nasze serca pokojem, obdarzy obfitym błogosławieństwem i zdrowiem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.