Poniedziałek w oktawie Wielkanocy, 13 kwietnia 2020

Trwamy w nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Modlitwy nowennowe odmawiamy dziś o godz. 15.00 a w pozostałe dni po Mszy św. Zapraszam do łączności duchowej i przez transmisję internetową.

W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym.

W piątek z racji oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

Zapraszam na Msze do kościoła, wyłącznie rodzinę zamawiającą intencję mszalną. Na Mszy nie może być więcej niż 5 osób. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. transmitowanej codziennie z naszego kościoła przez stronę internetową parafii.

Jeśli ktoś ma zamówioną intencję Mszy św. w najbliższym czasie i wie, że nie będzie fizycznie w niej uczestniczyć, proszę o wiadomość telefoniczną lub sms (telefon parafialny: 665 405 100).

Można przyjść do kościoła na indywidualną modlitwę dziś od godz. 15.00 do 17.00, od środy do piątku od godz. 16.00 do 18.00, w sobotę od godz. 15.00 do 17.00 W tym czasie będzie możliwość przyjęcia Komunii św. a także przystąpienia do spowiedzi.

W związku z §17.1 Rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Cmentarz w Helenowie zostaje zamknięty do odwołania dla osób odwiedzających groby. Pochówki zmarłych odbywają się bez zmian, z zachowaniem obowiązujących obecnie ograniczeń sanitarnych.

Dziękuję za ofiary złożone na kościół w formie wpłat na konto parafialne lub osobiście. Do czasu zniesienia ograniczeń związanych z epidemią nie będzie zbiórek przeprowadzanych przez Kwestarzy.

Kancelaria zostaje zamknięta. Sprawy kancelaryjne możemy omawiać telefonicznie. Jedynie w sprawach najistotniejszych będziemy umawiać bezpośrednią rozmowę.

Pamiętajmy o codziennym różańcu o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc  i łaskę nawrócenia.

Niech Chrystus Zmartwychwstały wypełni nasze serca pokojem, obdarzy obfitym błogosławieństwem i zdrowiem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.