II Niedziela Wielkiego Postu, 8 marca 2020

W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Dzieło Ad Gentes możemy też wesprzeć materialnie datkami składanymi do puszek po Mszy św.

Gościmy dziś ojca Romana ze zgromadzenia Oblatów św. Józefa, który przybliży nam Osobę Opiekuna św. Rodziny z  Nazaretu.

W poniedziałki o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwo do św. Józefa podobnie jak we środę do Matki Bożej.

We wtorek 10 marca rozpoczniemy nowennę do św. Józefa przed Jego uroczystością przypadającą 19 marca. Nowennę będziemy odprawiać po Mszy św.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych

i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

Kandydatów do bierzmowania z klasy I szkoły ponadpodstawowej zapraszam na spotkanie w poniedziałek 9 marca o godz. 19.00 w kawiarence.

Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki po Mszy wieczornej ok. godz. 18.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

W piątek, 13 marca, przypada 7 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

Od 15 do 21 marca będę pomagał w rekolekcjach wielkopostnych w Duczkach i Klembowie dlatego proszę o załatwianie spraw kancelaryjnych w tym tygodniu.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

        Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.