II Niedziela Zwykła 20 stycznia 2019

Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

Wczoraj zakończyły się odwiedziny duszpasterskie. Jeśli jakaś rodzina nie mogła być w domu w czasie kolędy, możemy się jeszcze spotkać umawiając się indywidualnie. Zapraszam do kontaktu po Mszy w zakrystii albo telefonicznie.

W czwartek 17 stycznia rozpoczęły się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

Dzieci młodsze i starsze zapraszamy na Bal Karnawałowy dziś od godz. 15.00 do 17.30 w kawiarence. Zachęcamy do przebrania się ale bez przebrania też zapraszamy.

Chcemy dziś Panu Bogu dziękować za Babcie i Dziadków. Po Mszy o godz. 11.00 Schola zaprasza na koncert kolęd. Będzie też niespodzianka dla naszych drogich Seniorów. Po koncercie zapraszamy na dalsze świętowanie w kawiarence, gdzie kawę przygotowuje zawodowy barista.

Zakończyło się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w rodzinach na ulicach Czarnieckiego, Gościniec i Mostowej. Od dziś Maryję w znaku ikony Jasnogórskiej będą gościć rodziny z Jankowa Nowego.

Ministranci mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00 a Schola o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, którzy chcą dołączyć do tych grup.

W tym tygodniu patronują nam:

21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,

24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,

25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,

26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa  i opieki św. Faustyny