III Niedziela Adwentu, 13 grudnia 2020

W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

W sobotę od godz. 9.00 udam się z Komunią św. do chorych. Proszę o zgłaszanie tych osób po Mszy św. w zakrystii.

W sobotę o godz. 10.00 chcemy ustawić choinki w kościele. Bardzo proszę panów i panie o pomoc w tych pracach.

Siostry Jezusa Miłosiernego w następną niedzielę będą rozprowadzały kalendarze ścienne “Jezu ufam Tobie” w naszej parafii. W ten sposób chcą wesprzeć dzieła swojego Zgromadzenia. Koszt kalendarza to 8 zł.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. harcerze będą przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju. Przynieśmy lampiony lub znicze, w których będziemy mogli zanieść to Światło do naszych domów.

Od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. zapraszamy na Roraty. Możemy też uczestniczyć w Roratach przez transmisję internetową na naszej parafialnej stronie.

Zapraszam na spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie dziś od godz. 15.00 do 16.00. W tym czasie jest możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi i przyjęcia Komunii Św.

Od piątku w naszym kościele jest obraz Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Dziś o godz. 16.30, pani Ewa Storożyńska opowie nam o obrazie Matki Bożej Łaskawej, dziejach kultu i łaskach. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”, której jest współautorką. Spotkanie będzie transmitowane na naszej stronie internetowej. Po Mszach Św. będą rozdawane książeczki o Matce Bożej Łaskawej. Przy tej okazji możemy złożyć dobrowolne ofiary, które przeznaczone są na organizację dalszej peregrynacji obrazu.

Zapraszam do modlitwy przed obrazem Matki Bożej od poniedziałku do soboty od 6.15 do 8.30. Po południu od 17.30 do 21.00. Po Roratach modlimy się godzinkami a o godz. 20.00 nowenną do Matki Bożej Łaskawej z różańcem. Od 17.30 będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi i przyjęcia Komunii Św.

Opłatki wigilijne można nabywać u pana Michała, naszego organisty, w kościele po Mszach św.

Zachęcam do kupowania świec Caritas na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Pamiętajmy, że w kościele zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 45 osób dlatego Msze św. są transmitowane na naszej stronie internetowej.

Zachęcam do przyjmowania sakramentów pojednania i Komunii św. Jeśli  nie możemy tego uczynić w niedzielę lub w tygodniu pół godziny przed Mszą, to można umówić się indywidualnie dzwoniąc na numer telefonu 665 405 100.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

– w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.