IV Niedziela Adwentu, 20 grudnia 2020

Kończy się Adwent. Mam nadzieję, że skorzystaliśmy z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowaliśmy serca na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj ustawili i udekorowali choinki w kościele.

Dziś po Mszach św. Siostry Jezusa Miłosiernego sprzedają kalendarze ścienne “Jezu ufam Tobie” w naszej parafii. W ten sposób chcą wesprzeć dzieła swojego Zgromadzenia. Koszt kalendarza to 8 zł.

Dziś także po Mszach św. harcerze przekazują Betlejemskie Światło Pokoju.

Od poniedziałku do czwartku o godz. 6.45. zapraszamy na Roraty. Możemy też uczestniczyć w Roratach przez transmisję internetową na naszej parafialnej stronie.

We wtorek po Roratach pożegnamy obraz Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Cieszę się, że niektórzy z Was skorzystali z obecności Maryi w tym znaku i powierzyli Jej swoje sprawy. Zapraszam do modlitwy przed obrazem Matki Bożej dziś od godz. 17.00 do 21.00 i jutro rano od 6.15 do 8.00., po południu od 17.30 do 21.00. Na stoliku za ławkami znajdują się książeczki o tym obrazie, które możemy wziąć składając dobrowolna ofiarę na dalszą peregrynację.

Do spowiedzi można jeszcze przystąpić w poniedziałek i wtorek od 17.30 do 21.00.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy odprawimy Pasterkę, którą ze względu na ograniczenia liczby wiernych w kościele, będziemy też transmitować przez internet.

Msze święte w Boże Narodzenie i święto św. Szczepana według porządku niedzielnego.

Informacje o czasie i formie wizyty duszpasterskiej podam w późniejszym czasie.

Opłatki wigilijne można nabywać u pana Michała, naszego organisty, w kościele po Mszach św.

Pamiętajmy, że w kościele zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 45 osób dlatego Msze św. są transmitowane na naszej stronie internetowej.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

– w sobotę 26 grudnia – św. Szczepan, pierwszy męczennik, jeden z siedmiu diakonów wybranych przez apostołów.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.