III Niedziela Wielkiego Postu 24 marca 2019

Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa w piątki po Mszy wieczornej ok. godz. 18.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

W tym tygodniu będę pomagać w spowiedziach rekolekcyjnych w parafiach naszego dekanatu dlatego wszelkie sprawy kancelaryjne proszę umawiać telefonicznie. Numer telefonu parafialnego to: 665 405 100

Zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie w przyszłą niedzielę  o godz. 19.00 w kawiarence.

W niedzielę 31 marca na Mszach św. będzie się modlić z nami zespół Eo Nomine. Członkowie zespołu podzielą się też z nami świadectwem działania Łaski Bożej w ich posłudze i życiu osobistym. Po Mszy o godz. 11.00 odbędzie się  koncert w kościele. Ewngelizacyjną działalność Eo Nomine będziemy mogli wesprzeć kupując płytę Niebo będącą podróżą po świecie muzyki i historii z hospicjum w Wołominie, w którym zespół posługuje.

Jest możliwość zorganizowania projekcji filmu „Miłość i Miłosierdzie” w kinie Helios w Wołominie w niedzielę 31 marca o godz. 15.00. Film jest fabularyzowanym dokumentem opowiadającym przejmującą historię objawień siostry Faustyny Kowalskiej. Cena biletu – 13,50 zł. Projekcja zależy od ilości chętnych osób. Proszę o wpisywanie się na listę na stoliku z gazetami, która jest rozeznaniem zapotrzebowania na taką akcję.

W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi Krzyżowej na stronie internetowej (www.edk.org.pl).

Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa  i opieki św. Faustyny