IV Niedziela Wielkanocna, 8 maja 2022

Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na nasze seminarium duchowne.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną.

W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

Dzieci z klasy III A w piątek przystąpią pierwszy raz do Sakramentu Pokuty i Pojednania a w sobotę do Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.

Nabożeństwa majowe w niedziele i święta o 17.30, w dni powszednie po Mszy św.

Dzieci rocznicowe z rodzicami zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 11.00 i na spotkanie po Mszy św. w kościele.

Zapraszam do modlitwy różańcowej przed Najśw. Sakramentem o pokój dla świata w dni powszednie o godz. 17.30 w kościele.

Koło Gospodyń Wiejskich w Helenowie zaprasza na spotkanie w niedzielę 15 maja o godz. 10.00 w kawiarence wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w jego działalność.

W niedzielę 22 maja o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i  GOŚĆ NIEDZIELNY

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

– sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i prawdziwym pokojem, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.