IV Niedziela Wielkiego Postu, 14 marca 2021

Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów.

Proszę Kwestarzy o odbieranie list na bieżący rok po Mszach w zakrystii.

Zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy I szkoły ponadpodstawowej na spotkanie w dziś o godz. 19.00 w kawiarence.

Jutro w czasie Mszy św. będziemy modlić się za przyczyną bł. ks. Michała Sopoćko i otrzymamy błogosławieństwo Jego relikwiami.

Trwamy na nowennie do św. Józefa przed Jego uroczystością przypadającą 19 marca. Nowennę odprawiamy po Mszy św.

W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 18.45. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Zapraszam do udziału w nabożeństwie do św. Józefa w poniedziałki o godz. 18.00.

We czwartek zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu po Mszy do godz. 21.00. W tym czasie jest możliwość spowiedzi lub rozmowy.

Rekolekcje parafialne będą od 21 do 24 marca. Poprowadzi je paulin o. Marek Tomczyk z klasztoru w Warszawie. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00, 18.00 i 19.30. Sakrament pokuty i pojednania będzie sprawowany pół godziny przed  Mszą św.

Zachęcam do nabywania w świec wielkanocnych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele statutowe diecezjalnej Caritas, czyli na pomoc najuboższym mieszkańcom naszej diecezji obejmującą osoby chore, niepełnosprawne, bezdomne, dzieci i młodzież, seniorów. Świece znajdują się na stoliku za ławkami.

Jeśli możemy przyjść z pomocą naszym parafianom będącym w trudnej sytuacji materialnej, to do niedzieli 28 marca proszę przynosić do kościoła artykuły żywnościowe oraz środki czystości i higieny.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.