IV Niedziela Wielkiego Postu 31 marca 2019

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

Dziś na Mszach św. modli się z nami zespół Eo Nomine. Po Mszy o godz. 11.00 odbędzie się  koncert w kościele. Możemy wesprzeć ewngelizacyjną działalność Eo Nomine kupując płytę Niebo będącą podróżą po świecie muzyki i historii z hospicjum w Wołominie, w którym zespół posługuje.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dziś o godz. 19.00 w kawiarence.

Zapraszam Radę Parafialną i Duszpasterską na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w kawiarence.

Rodziców dzieci komunijnych zapraszam na spotkanie we środę 3 kwietnia o godz. 19.00 w kawiarence.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu z możliwością spowiedzi w piątek od godz. 16.30. W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych z Komunią Świętą. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 11.00. Modlitwa różańcowa, wobec Jezusa w Najśw. Sakramencie, w tym dniu o godz. 9.30. W sobotę nie będzie spotkania różańcowego o godz. 16.30.

Nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa w piątki po Mszy wieczornej ok. godz. 18.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi  ks. Robert Mikusek, kapelan ks. Bpa Kazimierza Romaniuka. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę w czasie Mszy św. o godz. 10.00, 18.00 i 19.30. dla dzieci i młodzieży szkolnej w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 – klasy 0 – 3; o godz. 11.30 – klasy 4 – 6; o godz. 12.45 – klasy 7 i 8 Szk. Podst. i 3 Gimn. Sakrament spowiedzi pół godziny przed Mszami dla dorosłych i czasie nauk dla dzieci. Bardzo proszę o modlitwę w intencji ks. Roberta,  naszego Rekolekcjonisty i o dobre przeżycie rekolekcji dla nas wszystkich.

Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa  i opieki św. Faustyny