V Niedziela Wielkiego Postu 7 kwietnia 2019

Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

Rozpoczęliśmy dziś rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Robert Mikusek, kapelan ks. Bpa Kazimierza Romaniuka. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę w czasie Mszy św. o godz. 10.00, 18.00 i 19.30. dla dzieci i młodzieży szkolnej w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 – klasy 0 – 3; o godz. 11.30 – klasy 4 – 6; o godz. 12.45 – klasy 7 i 8 Szk. Podst. i 3 Gimn. Sakrament spowiedzi pół godziny przed Mszami dla dorosłych i czasie nauk dla dzieci. Bardzo proszę o modlitwę w intencji ks. Roberta,  naszego Rekolekcjonisty, spowiedników i o dobre przeżycie rekolekcji dla nas wszystkich.

W piątek po Mszy wieczornej odprawimy Drogę krzyżową idąc z kościoła do schroniska dla bezdomnych w Czarnej.

Gorzkie żale w niedziele o godz. 17.15.

Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii, w sobotę o godz. 9.00.

Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

Serdecznie zachęcamy do nabywania w Niedzielę Palmową palm wykonanych przez harcerzy z 49 DH Delta Diraca z Czarnej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność drużyny.

Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.                                                                    

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa  i opieki św. Faustyny