Ogłoszenia na 27 Niedzielę zwykłą, 2/10/2022 W Helenowie odpust Św. Siostry Faustyny.

1. Dzisiaj zapraszam na Różaniec na godz. 17.15.

W tygodniu Różaniec codziennie również o godz. 17.15.

Spotkanie kwestarzy po Mszy św. wieczornej w kawiarence.

2. Adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w czwartek po Mszy św. do godz. 21.00.

3. Dzieci z klas III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św., otrzymają różańce w przyszłą niedzielę, 9go września, w czasie Mszy św. o godz. 11.00.

W przyszłym tygodniu podam termin spotkania dla kandydatów do Bierzmowania oraz otworzę książkę intencji na przyszły rok.

4. W tym tygodniu Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30. Osoby, które się wyspowiadają proszę poczekać na Komunię św. Będzie udzielana co ok. 20 min. Proszę zgłosić chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, a chcieliby przystąpić do Sakramentów św. w swoich domach.

5. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. W tygodniku „Idziemy” przeczytać można o sile Różańca. Modlitwie tej przypisuje się cuda czy zwycięstwa w bitwach, które były bitwami w obronie wiary i Europy. Jest też opisana osoba

Do Gościa niedzielnego jest w tym tygodniu dołączony Gość extra, którego tematem jest Miłosierdzie. Jest opisane w skrócie życie Św. Siostry Faustyny, i prawda o Miłosierdziu w ujęciu różnych dziennikarzy. Gość niedzielny kosztuje 8 zł, Gość ekstra 12.00.

7. Dziś przeżywamy odpust Św. Siostry Faustyny. Suma odpustowa z procesją o godz. 11.00.

Po procesji zapraszam do kawiarenki na posiłek: zupy, placki ziemniaczane, frytki, grill, ciasto…

Ok. 13.00 występy artystyczne koła gospodyń wiejskich oraz naszej scholi parafialnej, a także quiz wiedzy o naszej parafii w 25 rocznicę jej powstania. Przewidziane są nagrody.

Odpust zakończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00. Po Koronce będzie możliwość ucałowania relikwie Św. Siostry Faustyny.