Uroczystość Najświętszej Trójcy, 7 czerwca 2020

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Po Mszach Św., dobrowolnymi ofiarami składanymi do puszek, wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Kwestarzy zapraszam na Mszę św. dziś o godz. 18.00 a po Mszy na spotkanie w kościele.

W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. będą w porządku niedzielnym. Po Mszy o godz. 11.00 pomodlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i udamy się z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy przygotowanych na terenie kościelnym. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Bardzo proszę Siostry i Braci noszących chorągwie, feretrony i inne elementy procesyjne o przygotowanie ich do środy.

Podczas trwania oktawy uroczystości Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją Eucharystyczną.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy o godz. 9.00 poświęcimy figurę św. Faustyny, która będzie docelowo stała w kapliczce przed kościołem.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Jezusowego w niedziele i święta o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

Nie ma już limitu osób przebywających jednocześnie w kościele ale zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi. Jeśli osoby chore w naszej parafii korzystają z transmisji Mszy Św. z naszego kościoła, to proszę o wiadomość w tym tygodniu. Jeśli nie będzie potrzeby takiej formy uczestnictwa we Mszy, to od przyszłej niedzieli nie będzie transmisji.

Niech Dobry Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem rodzicom dzieci komunijnych i Siostrom, i Braciom, którzy wczoraj w dużej liczbie, bardzo sprawnie uprzątnęli teren wokół kościoła, przygotowując go do Uroczystości Bożego Ciała.

Dziękuję za ofiary złożone na kościół w formie wpłat na konto parafialne lub osobiście.

Zapraszam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc  i łaskę nawrócenia.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.

13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

Niech Bóg w Trójcy Jedyny obdarzy nas błogosławieństwem, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.