Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 31 maja 2020

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Nie lękajmy się, Duch Święty wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, ogłoszone przez papieża św. Pawła VI na prośbę biskupów polskich. To święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

Z racji I piątku czerwca zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. W tym czasie będzie możliwość przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania. Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa odmówimy po Mszy w ramach nabożeństwa czerwcowego. W ten piątek nie będzie jeszcze odwiedzin u chorych.

W sobotę zapraszam wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.15 w kościele.

W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. Po Mszach św. obędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Jezusowego w niedziele i święta o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

Zachęcam do składania próśb i podziękowań na nowennę do św. Józefa w poniedziałek i do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, podobnie jak robimy to na Mszy zbiorowej we czwartek.

Nie ma już limitu osób przebywających jednocześnie w kościele ale zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi.  Dziś kościół będzie otwarty na indywidualna modlitwę z możliwością spowiedzi i komunii św. od godz. 15.00 do 17.00. Utrzymujemy jeszcze codzienną transmisję Mszy św. z naszego kościoła.

Dziękuję za ofiary złożone na kościół w formie wpłat na konto parafialne lub osobiście. Kwestarzy zapraszam na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 a po Mszy na spotkanie w kościele.

Zapraszam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc  i łaskę nawrócenia.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,

5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Niech Duch Święty, który zstąpił na Apostołów a także na nas w sakramentach Chrztu i Bierzmowania, wypełni nasze serca światłem i pokojem, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.