VI Niedziela Wielkanocna, 9 maja 2021

Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień.

Dziś modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy nasze Seminarium Duchowne.

Od dziś przez tydzień „gościmy” relikwie bł. Carlo Acutisa, a także przygotowaną przez Niego wystawę „Cuda Eucharystyczne”. Serdeczne Bóg zapłać ks. Michałowi Dziedzicowi, Diecezjalnemu Duszpasterzowi Młodzieży, za przygotowanie tego nawiedzenia a także za dzisiejszą obecność i przybliżenie postaci bł. Carlo Acutisa.

W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

W piątek grupa dzieci przystąpi do I Spowiedzi św., a w sobotę do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

Także w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać w czasie nabożeństwa majowego

W piątek 14 maja od godz. 8.00 udam się z Komunią św. do chorych. Proszę o zgłaszanie chorych po Mszy św. w zakrystii.

We czwartek nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.

Nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej odprawiamy w niedziele i święta o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W maju Msze św. we wtorki są o godz. 18.00.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.  

Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.