Wniebowstąpienie Pańskie, 16 maja 2021

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

Jutro przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

Jeszcze tylko do wtorku mamy w naszym kościele relikwie bł. Carlo Acutisa, a także część przygotowanej przez Niego wystawy „Cuda Eucharystyczne”. Zachęcam do skorzystania z tych darów duchowych.

Wczoraj I grupa dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.

W piątek II grupa dzieci przystąpi do I Spowiedzi św., a w sobotę do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odprawiamy w czasie nabożeństwa majowego.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w niedzielę 23 maja kończy okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w niedziele i święta o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

We czwartek zapraszam na spotkania z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie po Mszy do godz. 21.00.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.