XII niedziela zwykła 23 czerwca 2019

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

Dziś przypada 14 rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Otoczmy modlitwą Jego Osobę a także posługę dla naszej diecezji i Kościoła powszechnego.

Z okazji Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa. Zapraszamy do szczególnej modlitwy za ojców w czasie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

W piątek przeżywamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich księży polecamy modlitwom parafian. Tego dnia z racji uroczystości nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów. Ofiary zebrane na tacę w tym dniu przeznaczone są na konserwację Bazyliki św. Piotra na Wtykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

Do przyszłej niedzieli włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe  w niedzielę o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy wieczornej.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie naszego Festynu Rodzinnego w poprzednią niedzielę.

Bóg zapłać całej asyście procesyjnej za udział w uroczystości Bożego Ciała.

Kawiarenka jest dziś czynna ostatni raz przed przerwą wakacyjną. Zapraszamy do jej odwiedzenia.

Rozpoczęły się wakacje. Życzymy wszystkim udanego, radosnego, bezpiecznego wypoczynku. Prosimy o umożliwienie dzieciom i młodzieży uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Sami też nie zaniedbujmy korzystania z tego bezcennego Daru Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,

29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.